"Myliu savo šunį" - pasakyk taip, kad jis suprastų

Jeigu jau skaitote šį straipsnį – neabejojame – esat labai mylintis savo šunį šeimininkas. Tačiau gyvenimo skuba ir greitas ritmas kartais priverčia suabejoti, ar pakankamai dėmesio ir meilės skiriu savo šuniui.

info

2/5/2022 2 min read

Kadangi vasarį kalbame apie meilę – štai keletas patarimų, kaip galite parodyti savo meilę šuniui jiems suprantamu būdu:

  1. Vietoj apsikabinimo, paglostykite šuniui ausis. Apsikabinimas šunims gali reikšti visai ką kitą negu mums – jiems tai labiau dominavimo gestas ir gali būti nemalonus. Todėl rinkitės labiau šunims patinkančius būdus – tokius kaip pilvelio ar ausų pakasymas. Šuns ausys yra pilnos nervų galūnėlių, kurios siunčia impulsus per visą kūną, skatindamos endorfinų išsiskyrimą. Šie hormonai veikia kaip skausmą malšinantys vaistai ir dar vadinami meilės hormonu.

  2. Girkite savo šunį. Blogus dalykus pastebime ir reaguojame greičiau negu į teigiamus, tad labai svarbu nepamiršti dažnai pagirti savo šunį net ir už tai, kad jis tiesiog ramiai sėdi ar guli savo guolyje, nes taip sustiprinate ne tik tarpusavio ryšį, bet ir fiksuojate šuns gerą elgesį. „Science“ žurnalo paskelbtame tyrime nustatyta, kad šunys iš tikrųjų supranta tam tikrą žmogaus kalbą. Šuo buvo tiriamas magnetinio rezonanso tomografu, kuris parodė, kad jie patyrė didžiausią laimę, kai išgirdo ne tik giriamąjį toną, bet ir pagiriamuosius žodžius. Tai rodo, kad jie ne tik klauso mūsų balso tono, bet ir supranta žodžių prasmę.

  3. Treniruotėms – bent valanda į savaitę arba 15 min. per dieną. Treniruotės su šuniu stiprina tarpusavio ryšius, gerina šuns elgesį, tvirtina šuns pasitikėjimą savimi ir savivertę. Priešingai negu daugeliui žmonių, šuniui fizinis aktyvumas ir sportas yra didelis malonumas ir pramoga.

  4. Kartais maitinkite iš rankos. Kai kurie ekspertai rekomenduoja, pabandyti šerti savo šunį iš rankos – ypač mažus šuniukus. Tai ne tik parodo jūsų šuniui, kad esate maitintojas, ir sumažina šuns agresiją dėl maisto, bet tai taip pat sukuria tvirtą ryšį tarp jūsų ir jūsų šuniuko. Kai jūsų šuo suauga, poreikis šerti rankomis gali išnykti, tačiau galite kartais pakartoti šį mielą ritualą ir su suaugusiu savo šunimi – tik ne per dažnai.

  5. Ramus akių kontaktas. Dr. Brianas Hare'as, Duke universiteto kognityvinės neurologijos profesorius sako, kad kai tavo šuo žiūri į tave, jis „apkabina tave akimis“. Tai nereiškia, kad turėtumėte žiūrėti tiesiai šuniui į akis (tiesioginis akių kontaktas daugelyje situacijų šuo gali palaikyti iššūkiu ar grėsme), tačiau kai abu su augintiniu esate ramūs ir atsipalaidavę pažvelkite ramiai jam į akis, galite kilstelti antakius (ypač kairįjį), kalbėkite švelniai, švelniai glostykite šunį ir palaikykite akių kontaktą. Anot Hare, šios ramios akimirkos skatina oksitocino išsiskyrimą šunų smegenyse – to paties hormono, kuris sieja motiną ir vaiką.

  6. Miegas šalia. Emory universiteto neurologas Gregory Bernsas, knygos „Kaip šunys mus myli“ autorius, dešimtmečius tyrinėjo šunų smegenis naudodamas MRT. Remiantis jo tyrimais, miegas su žmogumi yra didžiausias meilės ir pasitikėjimo parodymas mūsų šunims, nes būtent tada jie yra labiausiai pažeidžiami. Tai taip pat rodo, kad jie mus laiko savo būrio nariais. Jei laikotės „jokio šuns lovoje“ politikos, pabandykite kiekvieną dieną keletą minučių prisiglausti ant sofos ar grindų gulinčio šuns, kad parodytumėte savo meilę jam.

  7. Tiesiog būkite savimi. Atlikdamas išsamų tyrimą, daktaras Bernsas išsiaiškino, kad nors mums kartais sunku pasakyti, ką galvoja mūsų šunys, bet šunys tikrai neturi tokių problemų skaitydami mūsų emocijas! Jei jūsų meilė jūsų šuniui yra tikra, jis jau tai tikrai žino iš jūsų balsą, kūno kalbos ir veiksmų. Taigi tiesiog darykite tai, ką darote, ir jūsų šunys jus apdovanos parodydami savo meilę savaip.

Tad mylėkite savo uodegų vizgintojus ir būsite mylimi.

Šaltiniai: