Katė mėto daiktus. Ką daryti?

Katė sėdi ant lentynos, žiūri į mažą vazelę priešais ir tada švelniu judesiu nusviedžia ją ant žemės. Pažįstama situacija? Paguosime – jūs esate vienas iš daugelio kačių šeimininkų, kurio brangus daiktai murklių „dėka“ skraido nuo stalų ar lentynų. Bet kodėl katės taip elgiasi? Galime kaltinti faraonišką kačių dvasią ar kačių „kipšiškumą“, bet pabandykime, peržvelgti, ką apie tokį kačių elgesį sako specialistai.

11/18/2021 2 min read

Laukinėje gamtoje katės paprastai žaidžia su savo grobiu. Prijaukintos katės turi tuos pačius instinktus, todėl bet koks mažas daiktas namuose katei gali „tapti“ medžioklės objektu, su kuriuo jai įdomu pažaisti.

Taip pat katėms labai svarbu lytėjimas – dažnai jos ne tik bando užuosti, išgirsti ar pamatyti objektą, bet ir jį paliesti letenėle, o tuo pačiu ištyrinėti, kas nutiks su daiktu, jeigu jį pajudins – „o gal jis gyvas?“ 😊.

Pagal kačių elgesio specialistus – katės mėto daiktus dar ir siekdamos savo šeimininko dėmesio – net ir neigiamo. Jos labai greitai išmoksta, kad dūžtanti stiklinė ar krentanti šakutė iškart priverčia jus reaguoti ir žiūrėti į ją. Tad kai katės jaučiasi ignoruojamos ar nuobodžiauja – slėpkite daiktus arba skirkite jai dėmesio dar iki daiktų mėtymo.

Taip pat yra teorija, kad katės tiesiog turi polinkį į destruktyvų elgesį. Kaip pvz. mums, žmonėms, patinka sprogdinti balionus vien dėl to, kad išgirstume sprogstant, taip ir katės gali mėtyti daiktus, nes joms patinka dužimo garsas.

„Smalsumas pražudė katę“ – šis posakis ne be reikalo. Katės yra labai smalsios būtybės netgi linkusios į kraštutinumus tyrinėdamos tai, kas joms įdomu ir paslaptinga: kas tai per daiktas? Koks jis? Kas bus, kai pastumsiu? – Neabejojame, kad tai paskatina kates „tikrinti“ jūsų daiktus ant lentynų ar stalo.

Kaip galėtumėte „išauklėti“ savo katę, kad ji taip nedarytų (arba darytų bent rečiau)?

1.     Pasirūpinkite, kad katė nebūtų alkana – o kad nepersivalgytų, duokite maisto dažniau, bet po mažiau.

2.     Užsiimkite su kate žaidimais – tam puikiai tinka plunksnos, ar žaisliukai ant pagaliuko.

3.     Jeigu matote, kad katė bando kažką numesti, žiūrėdami į ją pasakykite griežtą „NE“ ir jeigu ji jūsų paklauso – apdovanokite skanėstu.

4.     Jeigu jau pavėlavote ir daiktas katės „dėka“ ant grindų, tiesiog viską ramiai sutvarkykite ignoruodami katę – elkitės lyg katės net nėra ir jūs jos nematote.

5.     Katės smalsumui ir norui lytėti daiktus patenkinimui galite įrengti katei jos asmeninę žaidimų salelę tik su jai skirtais daiktai ir žaislais – tam puikiai tiks mūsų siūlomi žaidimų kilimėliai.

SVARBIAUSIA - skirkite dėmesio ir meilės savo murklei – tai užkirs kelią bet kokiam jos destruktyviam elgesiui.